Velykų dekoracijos: gyvos ir valgomos šventinės grožybės

Turbūt pagrindinė kiekvieno pavasario šventė, kurią mini kone kiekvienas lietuvis – šv. Velykos. Kaip ir kitoms šventėms, Velykoms ieškome ne tik naujų apdarų ar patiekalų, bet ir stengiamės surasti tai, kas papuoštų stalą ir nudžiugintų susirinkusius svečius. Kadangi pastaruoju metu vis garsiau kalbame apie ekologiją ir gamtos tausojimą, tai būtų teisinga, kad ir Velykų dekoracijos šiais metais atspindėtų tolerantišką požiūrį į gamtą ir mūsų ateitį.

 

 

Gyvos gėlės

Gėlės vazonėlyje džiugins ilgiau (nuotr. Pixabay)

Koks pavasaris be margaspalvių gėlių? Tulpės, narcizai ar hiacintai, o gal net ir dailūs rožių žiedai tikrai nudžiugins ne tik jus, bet ir jūsų svečius. Tiesa, jeigu jau norime, kad Velykų dekoracijos būtų draugiškos gamtai, tai šios gėlės galėtų atsidurti ne vazoje, o moliniame vazone. Taip bus galima ilgiau grožėtis jų spalvomis, o žiedams nuvytus, gėlių svogūnėliai galės atsidurti gėlyne ir sužydėti dar bent vieną kartą.

Margaspalviai saldumynai

Įvairiaspalviai meduoliai gali papuošti bet kurį stalą (nuotr. Meduolių namai)

Rankomis gaminami ir dekoruojami meduoliai gali būti puikios Velykų dekoracijos. Jie pritaikomi prie bet kokių spalvinių sprendimų ar bendro stalo stiliaus, gali būti patiekiami kaip užkandžiai ar mielos dovanėlės svečiams, o ir ekologija čia akivaizdi. Meduoliukai, net ir patys dailiausi, yra be galo skanūs, todėl tikrai ilgai neužsibus ant jūsų šventinio stalo.

Daugkartinės servetėlės

Daugkartinės servetėlės prisidės prie ekologiškos šventės kūrimo (nuotr. Pixabay)

Servetėlės, taip pat kaip ir kiti stalo aksesuarai, gali būti ir Velykų dekoracijos, kurios turės dar ir praktinę reikšmę. Čia svarbu išsirinkti spalvinę gamą atitinkančias spalvas ar raštus bei neužmiršti, kad vienkartinės servetėlės nėra pats geriausias sprendimas. Rinkitės medžiagines servetėles, kurias galėsite panaudoti daugiau nei vieną kartą ir taip prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

Velykų žolė namuose

Velykų žolė – puiki stalo dekoracija jūsų šventei (nuotr. Pixabay)

Turbūt visos kitos Velykų dekoracijos yra tik priedas, lyginant su Velykų žole. Tai dailus stalo papuošimas, kuris gali tapti ir pavasariu spinduliuojančia jūsų margučių vieta. Dabar dar turite pakankamai laiko įsigyti tinkamiausią, gamtai draugišką, vazonėlį ir pasėti šią pavasarinę žalumą, o per šv. Velykas džiaugtis nuosava pievele ant šventinio stalo.